Denizli & Su
 
[Daralt] Arıtma Tesisleri
   AKKÖY Atıksu Arıtma Tesisi
   BOZKURT Atıksu Arıtma Tesisi
   GÜMÜŞSU Atıksu Arıtma Tesisi
   İNCELER Atıksu Arıtma Tesisi
   DENİZLİ MERKEZ Atıksu Arıtma Tesisi
   PAKET Atıksu Arıtma Tesisleri
   YEŞİLYUVA Atıksu Arıtma Tesisi
  Su Kaynaklarımız
  Su Kalitemiz
Online İşlemler
Sık Kullanılanlar
Sayfa Tarihi : 24.5.2017 11:27:31      Sayfa 6071 kez okundu.
SU KALİTEMİZ

DESKİ Genel Müdürlüğü olarak Denizli'mizin içme suyu kalitesini en üst düzeyde “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre içilebilir olması için 7 gün 24 saat esası ile çalışmalarımız devam etmektedir.


Büyükşehir Belediyemize bağlı TÜRKAK’tan akredite ve Bakanlık’tan yeterlilik belgesine sahip DENÇEV Kalite Laboratuvarı ile tüm il bazında içme suyu şebekemizin otokontrol amaçlı analizleri 7 gün 24 saat yapılmaktadır. Ayrıca Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu tarafından tüm şebekemiz düzenli periyotlar ile Denetim ve Kontrol izlem numuneleri alınarak Hıfzıssıhha Enstitüsü tarafından analizleri yapılmaktadır.


2016 yılında Su Kalitesini koruma amaçlı 169 İçme Suyu Deposunun temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmıştır.


2016 yılında DENÇEV Kalite Laboratuvarı olarak 3663 adet, Halk Sağlığı Kurumu 1974 adet numune analizi yapılmıştır.İçme suyu Depolarımızda Klorlama


 2016 yılı bakiye klor tablosu

 

 

 

2017 yılında Su Kalitesini koruma amaçlı Nisan Ayı sonu itibariyle 133 İçme Suyu Deposunun temizlik ve dezenfeksiyonu yapılmıştır.


 

 

2017 yılı (dört aylık) bakiye klor tablosu
İçme Suyu Depolarımızda Klor Nakli

 


Denizli Merkezinde tüm depolarımızda klorlama SCADA sistemi ile tek bir noktadan takip edilmektedir. Mevcut sistemimiz içme suyu depolarımızın şebeke çıkışından bakiye klor ölçümü yaparak merkezde izleme noktalarımızda her noktanın klor numune oranını gözlememizi sağlamakta olup, herhangi bir aksi durumda anında müdahale imkanı sunmaktadır.

Bu sistem, 7 gün 24 saat Kaliteli ve Güvenilir İçme Suyumuzun güvencesi konumundadır.


Geri DönGeri Dön     Başa DönBaşa Dön

 
 
DESKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres  :  TOPRAKLIK MAH. İZMİR BULVARI ( OTOGAR YANI ) NO : 41 PAMUKKALE / DENİZLİ / TÜRKİYE      Telefon  :  ( 258 ) 263 22 11      Faks  :  ( 258 ) 263 22 49
Email  :  deski@deski.gov.tr