Ana Sayfa Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ile Kefe Yaylası misafirlerini bekliyor

Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ile Kefe Yaylası misafirlerini bekliyor

14 Haziran 2024 Cuma 08:34

Denizli’nin gözde merkezlerinden Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ve doğasıyla cezbeden Kefe Yaylası, sıcaktan bunalan ve yayla havası almak isteyen misafirlerini bekliyor. Kamp yapmak isteyen ya da günübirlik vakit geçirmek isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yaylalar, Kurban Bayramı tatilinde de misafirlerine hizmet verecek.
13.06.2024
Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent turizminde hizmet verdiği önemli turizm noktalarından 1500 metre rakımdaki Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ile Serinhisar İlçesinin Yatağan Mahallesi’ndeki 1350 metre rakımda bulunan Kefe Yaylası sıcaktan bunalan ve yayla havası almak isteyen misafirlerini bekliyor. Kamp yapmak isteyen ya da günübirlik vakit geçirmek isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yaylalar, Kurban Bayramı tatilinde de misafirlerine hizmet verecek. Denizli teleferik ile 1500 metre rakımdaki Bağbaşı Yaylası'na çıkan vatandaşlar gönüllerince zaman geçirmenin yanı sıra burada kendileri için hazırlanan bungalov evlerde konaklama imkanı bulacak. Yayla havası alarak doğa ile iç içe olan vatandaşlar sevdikleriyle beraber yöresel tatların da keyfini çıkaracak. Yayla turizminin merkezlerinden biri olan tesis, özellikle şehir dışından gelen misafirlerin tercihi olması ile dikkat çekiyor. 9 günlük Kurban Bayramı boyunca sadece bayramın birinci günü (16 Haziran Pazar) kapalı olacak tesis saat 10.00-24.00 saatleri arasında misafirlerine hizmet verecek.

Sıcaktan kaçan soluğu yaylalarda alacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kefe Yaylası ise 171 bin metrekarelik alan içerisinde restoran, büfe, manav, çay bahçesi, spor alanı, oyun alanları, 24 saat sıcak su, duş, Yörük çadırı ve 300 çadır kapasiteli kamp alanı ile misafirlerini yeni sezonda ağırlamaya başladı. Kamp yapmak isteyen ya da günübirlik vakit geçirmek isteyen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kefe Yaylası özellikle havanın bunaltıcı sıcağından kaçmak isteyen sadece Denizli’den değil, çevre illerden de kamp severlerin önemli bir alternatifi haline geldi. 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca misafirlerine hizmet verecek olan tesis ziyaretçilerini bekliyor.
Başkan Çavuşoğlu’ndan davet

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ise, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası ve Kefe Yaylası'nın sadece kente değil, bölge illerinden gelen vatandaşlara da hizmet veren önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Aşırı sıcaklardan bunalan ve yazın bunaltıcı etkisinden kaçmak isteyenler önemli birer alternatif olduğunu kaydeden Başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu, "Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylamız, Kefe Yaylamız doğal güzellikleri ile çok önemli birer cazibe merkezi. Tüm vatandaşlarımızı mutlaka tesislerimizi görmeye, bu sıcak yaz günlerinde serin yayla havası almaya davet ediyorum" diye konuştu.      
+90 (258) 297 20 20     +90 (258) 263 22 49    
deski@deski.gov.tr
deski@hs01.kep.tr