Ana Sayfa TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali

Türkiye'nin öncü havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Adana ilimizin ev sahipliğinde düzenlenen 2024 Teknoloji Yarışmaları'na başvurular başladı!

Dünyanın en büyük teknoloji yarışmalarının gerçekleştirileceği TEKNOFEST 2024’te bu yıl 46 ana kategori, 117 alt kategoride yarışmalar düzenlenecek. TEKNOFEST teknoloji yarışmalarıyla 7. yılında da hayallerini gerçeğe dönüştürmek ve en iyisi olmak için mücadele eden gençlerin başarılı ve öz güvenli projelerine sahne olmaya devam ederken ön eleme aşamasını geçen takımlara 55 milyon TL maddi destek, TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlara da 30 Milyon TL ödül verilecek.

TEKNOFEST 2024’te Roket, Model Uydu, Sağlıkta Yapay Zekâ, Biyoteknoloji İnovasyon, Sanayide Dijital Teknolojiler, Uçan Araba Simülasyon, Eğitim Teknolojileri, Robotaksi Binek Otonom Araç, Tarım Teknolojileri, Savaşan İHA, Çip Tasarım Yarışması gibi gençlerin ilgiyle takip ettiği 46 farklı teknoloji yarışması düzenlenecek. 2023 teknoloji yarışmalarından farklı olarak TEKNOFEST 2024 kapsamında Kablosuz Haberleşme, BlokZincir, Hava Savunma Sistemleri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Aracı, Akıllı Wi-Fi Kapsama ve TEKNOFEST Robolig Yarışmaları ise ilk defa başvuruya açılacak.

İlkokul seviyesinden ortaokul, lise, üniversite, lisansüstü ve mezun seviyesine kadar başvurulabilen, tamamı geleceğin odak alanlarında kurgulanmış yarışmalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve başvurunuzu gerçekleştirmek için https://mth.tc/TEKNOFEST2024Yarismalar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 20 ŞUBAT 2024

 

Teknofest Genel Bilgiler:

Düzenleyiciliğini T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın yaptığı TEKNOFEST; Bakanlıklar, sayısız kurum, akademik paydaşlar ve medya paydaşlarının yer aldığı 122 kurumla yürütülmektedir.

DÜZENLEYİCİ KURUMLAR: T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T3 Vakfı

PAYDAŞ BAKANLIKLAR: T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. İç İşleri Bakanlığı, T.C. Kültür Turizm Bakanlığı, T.C. Millî Eğitim Bakanlığı, T.C. Millî Savunma Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 

 

PAYDAŞ BAŞKANLIKLAR: T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanlığı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi

 

Ayrıca, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinin uluslararası alanda bilinirliğinin artırılabilmesi, ülkemizin ulaşmış olduğu ileri teknoloji seviyesinin diğer ülkeler tarafından da takip edilebilmesi, yurtdışından gençlerin festival kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarına katılımı konusunda yapılan duyuru süreçlerinde T.C. Dışişleri Bakanlığı katkı ve destek sunmaktadır.      
+90 (258) 297 20 20     +90 (258) 263 22 49    
deski@deski.gov.tr
deski@hs01.kep.tr